Duomenų bazė

Kas yra purškiama putų poliuretano izoliacija?

Purškiamas putų poliuretanas yra dviejų medžiagų (dervų ir izocianato) mišinys. Šios medžiagos, esant tam tikrai temperatūrai ir slėgiui, reaguoja ir sukuria polimerą turintį milžinišką kiekį mažų oro burbuliukų. Priklausomai regento savybių mišinys plečiasi 30-150 kartų lyginant su pradiniu medžiagos kiekiu. Priklausomai nuo ląstelių struktūros, poliuretano putos skirstomos į atvirų ir uždarų porų izoliacines medžiagas.

Koks poliuretano purškiamos izoliacijos tarnavimo laikas?

Teisingai panaudota poliuretano putų izoliacija nekeičia formos ir atlaiko visą pastato tarnavimo laikotarpį. Putų izoliacija prilimpa ir išsilaiko beveik ant kiekvieno paviršiaus ir gali prisitaikyti prie pastato judėjimo.

Kur naudojama purškiama putų izoliacija?

Poliuretano putų izoliacija gali pakeisti beveik visas tradicines šiltinimo technologijas ir izoliacines medžiagas naudojamas šilumos ir hidroizoliacijai, statant ir renovuojant pastatus. Poliuretanas nepralenkiamas izoliuojant pamatus, grindis, perdengimus, rūsius, sienas ir stogus ir iš vidaus, ir išorėje. Kiekvienas poliuretano izoliacinė medžiaga pritaikyta šiltinamam segmentui pagal parametrus ir savybes. Mūsų specialistai su malonumu patars ir parinks tinkamas PUR izoliavimo medžiagas ir technologijas.

Ar galima naudoti poliuretano putas FL 2000 pamatų ir rūsio hidroizoliacijai?

Taip, izoliacinės putos FL-2000 naudojamos šilumos izoliacijai tuo pačiu metu suteikia pilną hidroizoliaciją pamatui. Sprendimų schemas galima rasti skyrelyje brėžiniai. Uždaros struktūros izoliacinės putos FL-2000 nepraleidžia drėgmės ir taip suteikia šimtaprocentinę izoliaciją nuo gruntinių vandenų. Putos purškiamos tiesiogiai ant plokštės ar pamato paviršiaus. Jis turi būti sausas, be dulkių ir purvo. Po keletos minučių FL-2000 įgauna pilną apimtį ir tvirtumą . Ant izoliacinių putų galima dėti grindis, paprastai betoną arba savaime išsilyginantį sluoksnį . FL-2000 putų tankis 41,5 kg/m3. Jis suteikia pakankamai tvirtą (2,11 kg/cm2), pagrindą kurį leidžiama naudoti kaip grindų pagrindą.

Sveiki, planuoju renovuoti mūsų seno namo mansardą. Ar galite man papasakoti, kuo pranašesnė yra putų izoliacija prieš mineralinę vatą?

Nepaneigiamas izoliacinės putos privalumas prieš mineralinės vatos sluoksnį yra tai, kad putų šiltinimo technologija yra besiūlė vieno sluoksnio izoliacija. Net ir idealioje vietoje tarp sudėtos mineralinės vatos plokščių, atsiranda spragos, kurios atidaro šiluminius tiltelius, pro kuriuos šiltas oras iš patalpų pasišalina. Šiluminės apsaugos požiūriu , tai labai nepageidaujamas reiškinys.

Mačiau konkurentų TV laidą apie poliuretano putas. Man pasirodė , kad susidaro didelis kiekis atliekų. Ar tai reiškia, kad klientas moka ir už atliekas?

Klientas moka tik už medžiagos kiekį , apskaičiuotą pagal projektinę dokumentaciją arba faktinius matavimus vietoje, t.y . dydis priklausantis nuo medžiagos storio ir paviršiaus ploto. Medžiagas kurios išvežamos, neįtraukiamos į kainą. Todėl, mes patys suinteresuoti kuo tiksliau purkšti medžiagas, bet purškimo technologijos neleidžia visiškai pašalinti atliekų.

Sveiki. Šią vasarą planuoju rekonstruoti namo šlaitinį stogą t.y pakeisti dangą ir apšiltinti. Ar galima būtų purkšti PUR putas iš viršaus, t.y nuėmus stogo dangą išimti seną izoliaciją ir ją pakeisti putų poliuretanu?

Taip, putų poliuretano izoliaciją galima instaliuoti ir iš viršaus.

Kaip išsirinkti tinkamą izoliaciją?

Šiluminė varža (vadinamasis R) yra plačiai naudojamas parametras lygint energijos vartojimo efektyvumą. Šiluminė varžos vertė leidžia “palyginti skaičius”, kur didesnis R, geresnė izoliacija, taigi ir mažesni energijos nuostoliai. Statybinės fizikos mokslas mums rodo , kad lyginimo metodas tik pagal varžą R ,turi trūkumų. Šilumos izoliacijos vertė R nustato šilumos pralaidumą , bet neįskaičiuoja pagrindinių šilumos nuostolių kelio- oro pasikeitimo (konvekcijos), kuris sudaro iki 40% energijos nuostolių pastate. O tai jau sandarumo klausimas.

Nekokybiškai atliktų apšiltinimo darbų pavyzdys

Netinkamai atlikus darbas naudojant pigias, nekokybiškas poliuretano medžiagas. Požymiai : izoliacijos paviršius susitraukia, nėra vientisas, atsiranda plyšiai, neprilimpa prie paviršių bei trupa.